Co należy wiedzieć o nowym szkoleniowcu Legii Warszawa? Kim jest Kosta Runjajić?

Legia Warszawa po niepowodzeniu na krajowych boiskach w sezonie 2021/2022 zdecydowała się zatrudnić nowego trenera. Kosta Runjajić to perspektywiczny szkoleniowiec, który zbudował potęgę Pogoni Szczecin.

Dariusz Mioduski, właściciel stołecznego zespołu z pewnością jest zadowolony, że postawił na Niemca, który bardzo dobrze wszedł w nowy sezon.

Czy Kosta Runjajić to dobry wybór? Jakie są atuty Niemca? 

Niemiec serbskiego pochodzenia, który przyszedł na świat w Wiedniu, jako piłkarz wielkich sukcesów nie osiągał. Przykład Marka Papszuna wskazuje, że nie trzeba być wybitnym piłkarzem, by sprawdzić się jako szkoleniowiec. W Niemczech, Kosta Runjajić prowadził takie zespoły jak m.in. SV Darmstadt oraz 1. FC Kaiserslautern.

Pomimo braku wielkich sukcesów, trener z takim CV zawsze w polskiej rzeczywistości będzie wielką nadzieją. Niemiec prowadził Pogoń Szczecin w okresie 2017- 2022, przez ten czas sprawił, że Portowcy stali się jednym z najlepszych zespołów w naszym kraju.

Więcej na temat stołecznego klubu przeczytasz  w portalu https://www.legia24.pl/.

Jak Kosta Runjajić wprowadził się do Legii Warszawa?

Niemiec jest szkoleniowcem, który przejawia bardzo dużą pokorę, w pozytywnym tonie wypowiada się m.in. o ligowym przeciwniku, prowadzącym Raków Częstochowa Marku Papszunie. Trener Legii nie boi się podejmować odważnych decyzji, wyraźnie widać, że pozytywne piętno na karierze wywarła praca w Niemczech. Kosta Runjajić ma przede wszystkim wizję, właśnie tej zabrakło Markowi Gołębiewskiemu oraz Vukoviciowi.

'Wojskowi’ nie zdobywają zbyt dużej liczby bramek, jednak co ważniejsze mało ich tracą, najmniej w lidze. W perspektywie długofalowej bardzo ważne jest, że Runjajić nie pozostawia po sobie spalonej ziemi, wywarł na tyle pozytywny wpływ na 'Portowców’, że drużyna ta nadal prezentuje pozytywne wzorce wyuczone przez Runjajicia.

O ile Dariusz Mioduski nie będzie zbytnio ingerować w kompetencje Niemca, jak to miało miejsce kiedy Runjajić pracował w TSV 1860 Monachium, gdzie właściciel chciał mieć zawsze ostatnie słowo, Legię czeka świetlana przyszłość.