Kolejny Beckham wychodzi na murawę. Jak Romeo poradził sobie w seniorskiej piłce?

Dzieci sławnych rodziców nigdy nie mają łatwo, zwłaszcza jeżeli podążają śladem seniorów. Romeo Beckham jako pierwszy z trójki braci rozpoczął zmagania w zawodowym futbolu. Z trybun oczywiście spoglądał na niego zawsze czujny Dawid Beckham.

W rezerwach Interu Miami

Romeo Beckham ma 19 lat i wszystkie zadatki na dobrze zapowiadającego się piłkarza. Jeżeli dodamy do tego fakt, że jego ojcem jest jeden z najsłynniejszych piłkarzy angielskiej ligi, Dawid Beckham, to oczekiwania wzrastają do maksimum. Póki co, Romeo gra w rezerwowej drużynie Interu Miami, którego właścicielem jest Dawid. Jednak, jak donoszą amerykańskie media, Romeo wcale nie ma łatwiej niż inni gracze. 

Młody gracz najczęściej jest obstawiany w pozycji prawoskrzydłowego, jednak jak wiadomo, to jeszcze może się diametralnie zmienić w czasie piłkarskiej kariery. Jego zespół w debiutanckim meczu, zremisował z South Georgia Tormenta, z wynikiem 2:2. Romeo grał do 79 minuty i sądząc po przychylnych komentarzach po meczu, raczej nie ma się czego wstydzić. Zaprezentował on grę na wysokim poziomie, co daje nadzieję na dalszy, świetny rozwój. 

Mecz debiutantów

Zdecydowanie mniej mówi się o tym, że we wspomnianym meczu grał również syn słynnego angielskiego obrońcy, Phila Neviell’a. Harvey Neviell zagrał również bardzo przyzwoity mecz, z którego może być dumny. Być może momentami zabrakło odrobinę dokładności oraz dynamiki gry, ale jak na debiut, również było bardzo dobrze. 

O tym, czy dzieci sławnych piłkarzy zawojują współczesny futbol, pokaże czas. Pewne jest jednak to, że mają o wiele lepszy start niż ich ojcowie. Tylko, czy wykorzystają wszystkie szanse, jakie mają na wyciągnięcie ręki?