Arkadiusz Milik zagra w Juventusie Turyn? Nieoficjalnie: to stanie się faktem!

Zarówno włoskie jak i polskie media coraz bardziej otwarcie mówią o jednym z najbardziej spektakularnych transferów w tym roku. Arkadiusz Milik, grający obecnie w Olimpique Marsylia, przejdzie do Juventusu Turyn.

Co z tym Juve?

Idąc za portalem juve.pl można się zastanawiać, w którym momencie swojej piłkarskiej przygody jest obecnie ten największy włoski zespół. Z jednej strony kilka ważnych transferów za nimi, jednak wciąż wydaje się, że kompletują zespół i sprawdzają jego możliwości w praktyce.

Zobacz również: Di Maria w Juventusie. Piłkarz ciepło przywitany przez kibiców!

Milik trafi do Starej Damy?

Pierwszy z tą informacją wyskoczył dziennik „Corriere dello Sport”. Oba kluby, Juventus Turyn oraz Olimpique Marsylia podpisały wstępne porozumienie. Co więcej, to właśnie władze Olimpique miały zmniejszyć znacząco swoje wymagania dotyczące finansów, dzięki czemu cały transfer wydaje się jeszcze bardziej wiarygodny.

Arkadiusz Milik może więc trafić do Juventusu Turyn w formie wypożyczenia, ale z prawem wykupu. Takie zachowanie może dziwić, zwłaszcza że wcześniej na celowniku Juve był Mephis Depay, grający obecnie w FC Barcelona. Jednak wymagania finansowe holendra były za duże. Chodzą również słuchy, że Depay nie chce opuścić katalońskiego klubu, bo tam widzi swoją drogę rozwoju.