Aktualności

Dwa wielkie transfery w Barcelonie. Kogo chce sprowadzić duma Katalonii?

fot. unsplash.com

FC Barcelona ostatnio nie ma najlepszej passy. Nowy trener, inny zespół medyczny, to wszystko może długofalowo pomóc wspiąć się na szczyt. Klub zmaga się jeszcze z jedną bolączką – kontuzje oraz ubytki w zawodnikach. Marzeniem Xaviego jest sprowadzić dwóch zawodników. Jakich?

Ferran Torres

To pierwsze nazwisko na liście trenerskiej. Ten gracz Manchesteru City nie do końca umie się dogadać z Popem Guardiolą. Mówiąc prościej, nie pasuje mu pozycja, na jakiej przyszło grać w City. Dlatego też, postanowił rozejrzeć się po innych klubach i momentalnie odezwała się do niego Barcelona. Hiszpan jest już na ostatniej prostej do transferu.

Mazraouie i Matthijs

Stawiający swoje pierwsze trenerskie kroki w lidze hiszpańskiej Xavi, marzy również o Noussairze Mazraoui, grającym na codzień w Ajaxie Amsterdam. Kolejna osoba to Matthijs De Ligta z Juventusu Turyn. Każdy z tych piłkarzy może wnieść bardzo dużo do zespołu, tylko ich sprowadzenie stoi pod znakiem zapytania z czysto ekonomicznego powodu.

Barcelona bankrutuje?

Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że klub nie ma funduszy na wynagrodzenia dla piłkarzy, a co dopiero na sprowadzanie nowych zawodników. Jednak, wiadomo już napewno, że z zespołem pożegna się Serginio Dest, który chce przejść do Bayernu Monachium. Zawodnik skarży się, że nie rozumie poleceń taktycznych Xaviego i nie dogaduje się z nowym trenerem.

Do sprzedania wydaje się również Samuel Umtiti oraz Philipe Cutinio. Ten ostatni właściwie nie pojawia się w pierwszym składzie. Cutinio z kolei, przez kilka sezonów grał w Bayernie Monachium na zasadzie pożyczenia. Gdy wrócił do Barcelony, nie mógł się tam odnaleźć. O tym, kto przejdzie do innego klubu i czy dumie Katalonii uda się sprowadzić trzech topowych zawodników, dowiemy się zapewne dopiero za kilka tygodni.

Sprawdź również

Komentowanie wyłączone.

Więcej w kategoriiAktualności