Górnik Zabrze ma nowego sponsora. Węglokoks S.A. stawia na lokalne wsparcie!

Pod koniec grudnia, Górnik Zabrze podpisał nową umowę sponsorską z Grupą Kapitałową Węglokoks S.A. Współpraca ta trwała co prawda od stycznia 2020 roku, lecz nie było wiadomo, czy będzie przedłużona. Górnik jednak może spać spokojnie!

Do końca sezonu 2022/2023

Umowa została podpisana w obecności prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki- Szulik o raz wiceministra aktywów państwowych, Piotra Pyzika i prezesa zarządu grupy kapitałowej, Tomasz Heryszk. Byli tam również obecni wiceprezes zarządu ds handlowych Węglokoksu Sławomir Brzeziński oraz p.o Górnika – Tomasz Młynarczyk. Wiadomo, że ma trwać do końca sezonu 2022/2023

O finansach nie rozmawiamy

Nie jest zaskoczeniem, że szczegóły finansowe zostały prawnie zastrzeżone. Zatem nikt z osób postronnych nie wie dokładnie, jak będą wyglądać opłaty sponsorskie i inne dodatkowe profity dla graczy i działaczy sportowych. Jednak wnioskując z tego, co mówi prezydent Zabrza, umowa z Węglokoksem daje poczucie stabilności i bezpieczeństwa.

Zastrzega, że jako miasto, również pomaga zespołowi, ale mając w drużynie jeszcze jednego partnera biznesowego, może zrobić więcej. Grupa Kapitałowa Węglokoks wspiera również wartości regionu Śląskiego, co jest kolejnym ogromym atutem tej transakcji. Poczucie bezpieczeństwa finansowego to coś, co uskrzydla i dodaje odwagi w snuciu najlepszych planów.

Górnika wspierają lokalnie

Siłą tego zespołu jest nie tylko świetna gra i dobry trener, ale i wsparcie pochodzące od lokalnych przedsiębiorców. Węglokoks S.A. postawił sobie za cel nie tylko wsparcie samego zespołu Górnik Zabrze, ale i sportu młodzieżowego, dziecięcego i wspieranie lokalnych inicjatyw.