Zmiany w Legii Warszawa – klub zakończył współpracę z Radosławem Kucharskim!

Jedno jest pewne – w stołecznej Legii nie dzieje się dobrze. Mistrz Polski, obecnie znajduje się w strefie spadkowej i nic nie wskazuje na to, aby coś mogło szybko się zmienić. Posadę stracił już trener, a za nim, odchodzi dyrektor sportowy. Tylko, czy to coś zmieni?

Tak źle nie było od wielu lat

Kiedy Legia zaczęła przegrywać pierwsze mecze w PKO Ekstraklasie, mówiono, że skupia się na rozgrywkach w Lidze Europy. I do pewnego momentu szło im całkiem dobrze. Jednak przy starciu z lepszymi od siebie, nie mieli szans i szybko odpadli z rozgrywek. Wtedy w wywiadach rzecznik prasowy wspominał o pełnej mobilizacji sił. Niestety, coś ewidentnie poszło nie tak, jak zakładano.

Gdy po meczu z Wisłą Płock wracających z meczu piłkarzy dotkliwie pobili kibice, przelała się czara goryczy. Wielu z piłkarzy stołecznej Legii zastanawia się, czy nie opuścić klubu. Jednym z nich jest Mahir Emreli, azerski napastnik o którego biją się już kluby z Premier League. Nie da się więc ukryć, że w zespole z Warszawy wszystko się sypie. Zwolnienia kadry managerskiej były więc tylko kwestią czasu.

Nowy dyrektor sportowy

Końcówka tego roku to gorący czas w piłce nożnej. Nie milkną jeszcze echa rozwiązania umowy trenerskiej z Paulo Sousa, a już są nowe wiadomości z Łazienkowskiej. W specjalnym komunikacie, Legia Warszawa poinformowała o zakończeniu współpracy z dyrektorem sportowym, Radosławem Kucharskim.

Kucharski nie był specjalnie ceniony w zespole. Wciąż wytykano mu nieudolność oraz nietrafione transfery. Jeżeli jest się na takim stanowisku, komunikacja z całym zespołem to podstawa. Jednak w tym przypadku były koszmarne problemu, łącznie z nieodbieraniem telefonu od Marka Gołębiewskiego, gdy ten po meczu w Wisłą Płock rezygnował z prowadzenia drużyny.

Na jego miejsce wejdzie Piotr Zieliński, który przed laty sam grał w Legii na pozycji obrońcy. Były zawodnik od lat pracuje w klubie, jednak był odpowiedzialny za koordynacją działania akademii. Teraz przyjdzie mu w udziale odpowiedzialność za cały pion sportowy. Prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski kwituje te zmiany jednym – to logiczna odpowiedź na obecny kryzys. Jest to tym samym zmiana koordynacji prac całego pionu sportowego.