Jest szansa, że jeszcze w tym roku Chelsea zmieni właściciela. Brytyjski rząd dał zielone światło!

Od zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę minął już prawie miesiąc. W tym czasie wielu rosyjskich oligarchów straciło sporą część swojego majątku. Wszystko przez sankcje nałożone przez zachodnie kraje. Dotkliwie odczuł to również przyjaciel prezydenta Rosji, Roman Abramowicz. Traci i zrzeka się wszystkiego, co może. Również angielskiego klubu.

Kto kupi Chelsea?

Dokładnie 14 kwietnia minął termin składania ostatecznych ofert zakupu jednego z czołowych angielskich klubów. Chelsea, bo o nim mowa, przez wiele lat był w rękach Romana Abramowicza. Jednak po wybuchu wojny na Ukrainie, ten starał się pozbyć swojego majątku jak najszybciej. Oficjalnie podaje się, że Abramowicz oddał klub w ręce rządu Brytyjskiego. Jednak w praktyce, został on od niego zwyczajnie odcięty. I stąd chęć jak najszybszej sprzedaży.

Decyzja Skarbu Państwa

Co ciekawe, potencjalni oferenci chcący kupić Chelsea, muszą przejść pozytywną ocenę brytyjskiego Skarbu Państwa. Do tego, to właśnie rząd zdecyduje o akceptacji każdego z potencjalnych oferentów. Już na samym początku odpadła saudyjska spółka medialna Saudi Media Grup.

Mówi się, że oferta potentata z USA, amerykańskiej rodziny Rickettsów, kontrolującej m.in. Chicago Cubs, osłabiły afery z wyciekającymi mailami. Kolejny potencjalny kupiec to Raine Group, amerykański bank handlowy, który jest w stanie zapłacić za brytyjski klub sportowy miliard dolarów. O tym, co stanie się dalej z Chelsea, będziemy informować na bieżąco!

Więcej informacji na temat zespołu znajdziesz na portalu echelsea.pl