Louis Van Gall już nie jest trenerem reprezentacji Holandii. Kto go zastąpi?

Kiedy Holandia po serii rzutów karnych odpadła z rozgrywek mundialowych w Katarze, większość wiedziała, że obecny trener, Louis Van Gall straci posadę. Jednak to była decyzja nie działaczy sportowych, a samego trenera.

Dobra robota za nim

Louis Van Gaal był trenerem reprezentacji Holandii przez trzy kadencję z rzędu. Już sam ten wynik wiele mówi o tym, jak dobrze wywiązywał się z powierzonych obowiązków. Od sierpnia 2021 roku, poprowadził swoją drużynę aż 15 razy w rozgrywkach mundialowych i 5 meczach już w Katarze.

Statystyki również stoją po stronie Van Gaala. Holandia nie przegrała w regulaminowym czasie gry. Do tego Holendrzy trzykrotnie remisowali i na koniec, przegrali z reprezentacją Argentyny w serii rzutów karnych. Na konferencji prasowej po ostatnim, przegranym meczu, Van Gaal stwierdził krótko, że odchodzi, bo nadszedł już jego czas. I pora na nowe. Sam trener stwierdził, że zostawia drużynę silną i mocną, gotową na nowe wyzwania. A tych będzie sporo.

Kto za Van Gaala?

Już wiadomo, że nowym selekcjonerem reprezentacji Holandii w piłce nożnej, będzie Ronald Kosman. Jeszcze niedawno trener FC Barcelona, wraca do kadry narodowej Holandii. Jak sam zapowiada, ma nowe pomysły i strategię, która pozwoli na sięgnięcie po najwyższe trofea. Pierwszy sprawdzian już niebawem, podczas meczów kwalifikacyjnych do Euro 2024, które odbędą się u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech. Jedno jest pewne, czeka nas niezapomniane widowisko!