Piłkarskie legendy Wisły Kraków, które odcisnęły piętno na historii klubu

Wisła Kraków to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w naszym kraju, a szczególnie już w XXI wieku.

Można powiedzieć, że to prawdziwa legenda, ponieważ eliminowała wielkie kluby jak Parma czy Schalke i to w stylu bardzo przekonującym. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie legendy zostały zapamiętane przez kibiców.

Maciej Żurawski

„Żuraw” był zdecydowanie najlepszym napastnikiem klubu. Nie dość, że był królem strzelców Ekstraklasy, to w dodatku jest najskuteczniejszym strzelcem klubu w Europie, ponieważ strzelił na przełomie kilku lat 23 gole. Jego świetna postawa poskutkowała transferem do Celticu, gdzie „Magic” miał dobry 1 sezon, jednak później tak dobrze nie było.

Andrzej Iwan

Jedną z legend Wisły jest bez dwóch zdań Andrzej Iwan. Do klubu dołączył jako 18-latek i od razu zjednał sobie serca kibiców oraz kolegów. Iwan był człowiekiem nader towarzyskim, ale najważniejsze jest to, że był to piłkarz obdarzony fenomenalną techniką i zmysłem do strzelania bramek. Zdobył z Wisłą mistrzostwo Polski i wyjechał na Zachód, a w dodatku był reprezentantem Polski. Pojechał na Mistrzostwa Świata w 1982 do Hiszpanii, jednak szybko złapał kontuzję. Napisał najlepszą biografię piłkarską, jeżeli chodzi o piłkarzy. „Spalony” to pozycja, którą musi przeczytać każdy fan futbolu.

Jakub Błaszczykowski

Moglibyśmy mówić wiele o legendach, ponieważ załapaliby się tutaj tak wielcy piłkarze jak: Kapka, Musiał czy Szymanowski, ale powiemy o kimś nietypowym. Jakub Błaszczykowski to piłkarz, który dołączył do Wisły jako 18-latek i również z miejsca wskoczył do „11”. Przyszedł z IV ligowego Rakowa Częstochowa i od razu zaczął stanowić o sile klubu. Co było później to wiemy – szybki transfer do Borussi Dortmund i również stanie się prawdziwą legendą.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat Kuby Błaszczykowskiego i jego kariery w Wiśle Kraków.