Czy byli piłkarze to dobry materiał na pracowników sztabu reprezentacji Polski? Okazuje się, że chyba tak!

Kiedy legendarny piłkarz FC Barcelona, Xavi wrócił do zespołu w charakterze trenera, wielu pukało się w głowę. Czy były piłkarz może w ogóle być dobrym trenerem? A już takim, jak duma Katalonii? Czas pokazał, że Xavi ma świetne podejście do piłkarzy, które owocuje budowaniem nowego zespołu. A jak będzie z reprezentacją Polski?

Łukasz Piszczek już po rozmowach

W ubiegłym roku piłkarz zagrał swój ostatni mecz w Borussii. Jak opisuje to serwis dortmund.pl Polak zagrał świetnie i z klasą pożegnał się ze swoim zespołem. W połowie stycznia Piszczek pochwalił się na antenie jednego z popularnych kanałów sportowych, że był na rozmowach w sprawie pracy w reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nie chciał jednak powiedzieć nic więcej, wychodząc z założenia, że jeżeli sprawy potoczą się w tę stronę, to i tak będzie wszystko wiadomo.

Inne źródło podaje, że rozmowy w sprawie pracy w reprezentacji Polski trwają również z innym świetnym piłkarzem, Jerzym Dudkiem. Sam zainteresowany, zapytany wprost, odpowiedział, że jeżeli przyjmie ofertę, to będzie odpowiedzialny za szkolenie golkiperów. Skupi się na osobie Wojtka Szczęsnego, który musi być przygotowany na 110% do marcowych baraży i meczu z Rosją.

Wciąż nie ma trenera

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej miał podać nazwisko nowego trenera reprezentacji z początkiem stycznia 2022. Potem przesunięto ten termin na połowę miesiąca, aby ostatecznie podać datę 31.01.2022. W mediach aż huczy od plotek i dywagacji, kto zastąpi Paulo Sousę.

Zobacz również: To dla tego zespołu Sousa porzucił reprezentację Polski!

O tym, kto ostatecznie poprowadzi polską drużynę, przekonamy się niebawem. Jedno jest pewne — nie będzie miał łatwego zadania. Presja, która będzie na nim ciążyć, może przytłoczyć nawet najtwardsze charaktery.