Spore zmiany w PZPN. Chodzi o przepis o młodzieżowcu!

Na początku lipca tego roku, komisja ds. Nagłych PZPN uchwałą zmieniła przepis o młodzieżowcu. Dotyczy to jedynie młodych grających w PKO BP Ekstraklasie. Wśród najważniejszych zmian jedna jest najbardziej istotna: Nie będzie przymusu wystawienia młodzieżowca w każdym meczu. Ma to znacznie ułatwić rozgrywki i dalszy rozwój młodszych piłkarzy.

Nowa uchwała

Przepisy te liga młodzieżowa przyjęła z niejaką ulgą. Brak obowiązku stałego wystawiania młodzieżowca w każdym meczu to ogromy oddech nie tylko dla selekcjonerów ale i dla samych piłkarzy. Zgodnie z nowymi przepisami, młodsi wiekiem piłkarze mają do rozegrania 3 000 minut w przeciągu całego sezonu. Do tego w jednym spotkaniu klub może zyskać maksymalnie 270 minut.

Zobacz również: Klub Atletico Madryt w kryzysie największym od ponad 10 lat!

Zmiany nie wszystkim się podobają

To, że młodzieżowiec nie będzie wprowadzany w każdym meczu, wprowadziła w środowisku piłkarskim lekki dysonans. Nie da się ukryć, że kluby które dobrze radziły sobie w pierwotnym systemie, będą musiały wprowadzić kolejne zmiany. Z drugiej strony, jeżeli jakikolwiek klub piłkarski nie wypełni zobowiązań narzuconych przez PZPN, będzie musiał wpłacić odpowiednią karę do specjalnej puli przeznaczonej w całości na szkolnie. Wynosi ona nawet 3 mln złotych jeżeli młodzieżowiec nie spełni minimalnego progu.

Szukasz więcej sportowych informacji? Zobacz portal dailysport.pl