Wielkie zmiany w Chelsea FC. Odchodzi Marina Granovskaia!

Odkąd wybuchła wojna na Ukrainie, pro-rosyjscy oligarchowie tracą swoje wpływy. Jednym z nich był Roman Abramowicz, właściciel Chelsea FC. Wraz ze sprzedażą klubu, odchodzą jego najbardziej zaufani pracownicy, w tym właśnie Marina Granovskaia. Pracowała tam ponad 20 lat!

Najlepszy dyrektor europejskiego klubu

47 latka ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wyróżnień związanych ze swoją działalnością managerską. Sam Roman Abramowicz wielokrotnie podkreślał, że ze swoich zadań wywiązuje się bardzo dobrze. W 2021 otrzymała nagrodę najlepszego dyrektora europejskiego klubu. Dlaczego więc tak dobry fachowiec odchodzi?

Zobacz również: Roman Abramowicz traci Chelsea FC!

W Chelsea FC idzie nowe

Już w maju została zaakceptowana i sfinalizowana sprzedaż klubu. Angielskie media prześcigają się w doniesieniach odnośnie zmian jakie muszą zajść w klubie. Reorganizacja nie ominie również managerów najwyższego szczebla. W tym dyrektora klubu.

Chelsea FC przechodzi w ręce konsorcjum kierowanego przez Todda Boehly’ego. Dzięki temu może pozwolić sobie nie tylko na odważniejsze kroki kadrowe, ale i spektakularne transfery. Media donoszą, że Tuchel może dostać na zakup zawodników nawet 235 milionów euro. Na liście marzeń trenera jest między innymi Ousmane Dembele z FC Barcelona, Christopher Nkunku z RB Lipsk oraz Raheem Sterling z Manchester City.

Szukasz więcej piłkarskich newsów? Zobacz stronę echelsea.pl