Czy Rosja będzie gospodarzem Euro 2028? Ogłosili, że składają aplikację i mają ogromne szanse!

Rosyjska inwazja na Ukrainę zepchnęła ten kraj na zupełny margines. Federację Rosyjską bojkotuje coraz więcej wielkich koncernów i firm. Prawie wszystkie dyscypliny sportowe wykluczają rosyjskie reprezentacje z rozgrywek. A jednak, państwo to będzie starać się o zorganizowanie piłkarskich mistrzostw Europy. Czy to możliwe?

Dyskwalifikacja z Mistrzostw Świata 2022

Nie milkną echa dyskwalifikacji rosyjskiej reprezentacji w piłce nożnej, jaką zarządziła FIFA po wielu dniach spekulacji. Wydaje się, że nie chciała tego robić, jednak ugięła się pod presją opinii publicznej. Rosjanie jednak stoją na stanowisku, że zostali pokrzywdzeni i będą domagać się stosownego odszkodowania za to w ich mniemaniu, niesprawiedliwe potraktowanie. Nikt jednak nie wyobrażał sobie grać z reprezentacją, której kraj napada zbrojnie na sąsiada. To niedopuszczalne w cywilizowanym świecie. Rosjanie jednak idą o krok dalej.

Więcej informacji sportowych znajdziesz na portalu sportmaniak.pl

Euro 2028 i 2032

Jakby zupełnie nieświadomi faktu, że ich gospodarka jest na skraju bankructwa, Rosjanie zapowiadają, że będą składać aplikacje na konkurs na organizatora euro 2032 lub 2028. Członek komitetu wykonawczego RFU, Sergiej Anochin, na konferencji prasowej bardzo optymistycznie mówił o rosyjskiej kandydaturze, sprawiając wrażenie pewnego wygranej. Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, aby taka sytuacja miała miejsce.