Zmiany w zarządzie Legii Warszawa. Mioduski usuwa się w cień?

Pod koniec lutego powołano nowy zarząd Legii Warszawa. Nieprawdziwe okazały się spekulacje, że obecny prezes, Dariusz Mioduski usunie się w cień. Jednak roszady pokazały, kto stanie się głównodowodzącym w zarządzie. Będzie to Marcin Herra.

Niespokojnie jak w Legii

Nie da się ukryć, że stołeczny zespół z Łazienkowskiej nie ma za sobą dobrego okresu. O ile w ubiegłym sezonie sięgnęli po najwyższe trofeum w Ekstraklasie, o tyle obecnie znajdują się na samym dnie tabeli. Nie pomogła aż trzykrotna zmiana trenera ani działania kibicujących zespołowi pseudokibiców. Sceptycy mówią, że aby coś w zespole mogło się zmienić, należy zacząć nie tyle od piłkarzy, ile od zarządu. I takie zmiany właśnie nadchodzą.

Nowy dyrektor zarządzający

Z końcem lutego ogłoszono, że nowym dyrektorem zarządzającym zostanie Marcin Herra. Ten 47-letni biznesmen ma spore doświadczenie w zarządzaniu klubami i dużymi projektami. Osobiście zarządzał spółką PL.2012 zajmującą się koordynowaniem przygotowań do mistrzostw Europy 2012. Zarządzał również Stadionem Narodowym. W swoim CV ma jeszcze wpisaną funkcję wiceprezesa w Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Sam skład zarządu uzupełniają również takie osoby jak Jarosław Jurczak, jako wiceprezes ds. Finansowych i prawnych. Obecny prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski, podziękował za współpracę Tomaszowi Zahorskiemu, odpowiadającym za budowę ośrodka Legia Trening Center w Książenicach. Pozostali członkowie utrzymali swoje stanowiska. Czy ta zmiana odbije się korzystnie na samej grze piłkarzy? Możemy mieć tylko taką nadzieję!